کی یف

اطلاعات جاذبه

اطلاعات جاذبه

کی یف

کی‌یف  پایتخت کشور اوکراین و بزرگترین شهر آن می‌باشد. کیف مرکز فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و علمی اوکراین بوده و بزرگان و دانشمندانی زیادی در این شهر زاده و زندگی نموده‌اند. کیف در کنار اهمیت سیاسی و اقتصادی جزو مراکز مذهبی اروپای شرقی و مسیحیت ارتدوکس می‌باشد و از اماکن مذهبی واقع در این شهر می‌توان به کلیسای جامع کیف و کلیسای سنت اندرو و کلیسا جامع رستاخیز مسیح نام برد.

 

مراکز سیاسی و دفاتر سفارتخانه‌های خارجی این شهر در منطقه گوامی اینوگیت و مراکز اداری شهر در منطقه استویاتوشنسکی قرار دارد. کی یف در شمال این کشور واقع شده و هفتمین شهر پرجمعیت اروپا پس از شهرهای استانبول، مسکو، لندن، سن پترزبورگ، برلین و مادرید است. این شهر از قرون گذشته مرکز سلسله‌های پادشاه روس تبار بوده و در بین ملل روس زبان هنوز هم به عنوان مادر شهرهای روسیه نامیده می‌شود.

میدان کیف

آب و هوا :
این منطقه دارای آب و هوای مرطوب قاره ای بدون هوای خشک و دارای تابستانهای گرم طبقه بندی می شود (طبقه بندی بر اساس Köppen: Dfb).
مرطوب ترین ماه در کی یف ژوئن است و خشک ترین و سردترین ماه را می توان ژانویه نام برد. اگر از گرمترین ماه صحبت کنیم حتما جولای را بعنوان گزینه مناسب معرفی میکنیم .

متوسط دمای سال در کی یف + ۸.۴ درجه سانتی گراد بالای صفر است.
میانگین سرعت باد سالانه( ۲.۵ متر در ثانیه) است.
متوسط رطوبت سالانه ۷۴ ٪ است.
میانگین میزان بارش سالانه ۶۲۱ میلی متر است
کل مدت زمان آفتاب در هر سال ۱۹۲۷ ساعت یا ۴۳ ٪ است.

طبیعت سرسبز کی یف :
ویژگی بارز کی یف وجود فضای سبز فراوان و زیبا است تا حدی که هنرمند آمریکایی راکول کنت نوشت است ” من در شهرهای مختلف ، بزرگ و کوچک بوده ام. پارک های شگفت انگیزی را در آنها دیدم ، اما برای اولین بار این شهر را در یک پارک می بینم “

در تمام مناطق و محله های کی یف  میتوان فضای سبز یا پارک برای پیاده روی پیدا کرد که (مارینسکی پارک ، پارک نیوکی و پارک آترادنی جزو پارکهای شلوغ و پرطرفدار این شهر هستند)

کی یف

مناطق شهر کی یف :
این شهر جمعا دارای ۱۰ منطقه میباشد که به دو بخش سمت راست و سمت غرب رودخانه دنیپر تقسیم بندی میشوند .
بخش سمت راست شامل مناطق هالاسفسکی، سالومنسکی، سویاتوشین، آبالون، پادول، پیچرسکی و شفچنکوفسکی میباشد .
بخش سمت چپ را نیز مناطق د نیپروفسکی، دارنیتسکی و دسیانس کی تش کیل میدهند .

لینک های مفید:

هتل‌های نزدیک

گروه:

درجه هتل:

تورهای مرتبط

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه: